Navodila za učbeniški sklad v času epidemije

Zaradi epidemije in izrednih razmer je tudi delovanje učbeniškega sklada nekoliko spremenjeno.

SUBVENCIONIRANJE IZPOSOJEVALNINE

Uveljavljanje subvencionirane izposoje je možno tudi za šolsko leto 2020/21. Stari dijaki morajo oddati izpolnjeno Vlogo za subvencionirano izposojo do 31. maja 2020 po e-pošti. Naknadno bo potrebno osebno prinesti v šolsko knjižnico na vpogled tudi odločbo o otroškem dodatku ali odločbo o državni štipendiji, da bo knjižničarka preverila podatke. S tem je vloga veljavna in bo obravnavana. Vlagatelji bodo obveščeni, kdaj bodo to lahko storili.

Novinci bodo vlogo oddali v času vpisa v 1. letnik oz. do 15. 7 2020.

Sklep o upravičenosti do brezplačnih učbenikov bodo vlagatelji prejeli po pošti na domač naslov, predvidoma najkasneje do konca avgusta 2020.

VRAČILO UČBENIKOV

Kako bo letos potekalo vračanje učbenikov na koncu šolskega leta 2019/20, še ni čisto jasno. Dijaki naj spremljajo spletno stran šolske knjižnice (Učbeniški sklad), oz. obvestila razrednikov.

Dijaki s popravnimi izpiti bodo vrnili vse učbenike, zadržali oz. podaljšali pa le tiste, ki jih potrebujejo za popravni izpit.

Dijaki zaključnih letnikov potrebujejo učbenike in drugo gradivo tudi zaključni izpit in maturo. Vse učbenike in gradivo, ki ga ne potrebujejo za zaključni izpit ali maturo, naj vrnejo čim prej.

Če dijak potrebuje učbenike in drugo gradivo za avgustovski rok popravnih izpitov, zaključnega izpita ali mature, jih mora podaljšati (lahko osebno v šolski knjižnici, po telefonu ali po e-pošti).

IZPOSOJA V ŠOLSKEM LETU 2020/21

Vse informacije v zvezi z izposojo učbenikov v novem šolskem letu bodo objavljene na spletni strani šolske knjižnice

KONTAKT ZA INFORMACIJE O UČBENIKIH

SPLŠ, ERŠ, GZŠ in SETŠ: tel.:   05 620 87 23 / e-pošta: knjiznica@sng.si